אובדן שיער אצל נשים - 5 סיבות מובילות ופתרונות

מהן 5 הסיבות המובילות לאובדן שיער אצל נשים ומהם הפתרונות הקיימים בשוק. אם אתן סובלות מאובדן שיער ומעוניינות בפתרון טבעי ויעיל - המשיכו לקרוא.

אישה המאבדת משיערה עלולה להרגיש ירידה בביטחון העצמי ופגיעה באסתטיקה האישית. קיימות לא מעט סיבות לאבדן שיער אצל נשים אך ישנם גם פתרונות לכך, חלקם אף נמצאו יעילים במיוחד.

סיבות מובילות לאובדן שיער אצל נשים

אובדן כמות מסוימת של שיער הוא חלק מתהליך טבעי שכל אדם חווה כחלק ממחזורי החיים של התאים השונים בגוף שלנו, אך מדובר על כמות של עד כ-100 שערות ביום. כאשר מדובר על כמות גדולה יותר באופן משמעותי המביאה לתחושה של דלילות בשיער, אז כנראה שיש סיבה אחרת לכך, ולהלן מספר אפשרויות:
  • תזונה לקויה: שורש השערה הוא חלק חי הזקוק לאספקת מזון שמקורה במחזור הדם. כיוון שהרכיבים השונים במחזור הדם מושפעים מהמזון אותו אנו מכניסים לגופינו, הדבר ישפיע גם על שורש השערה. התוצאה תהיה היחלשות של השורש שתביא בסופו של דבר לניוון ולחוסר יכולת שלו להצמיח שיער חדש.
  • סיבות רפואיות: ישנו מגוון של מחלות ומצבים וטיפולים רפואיים שונים המשפיעים מאוד גם על צמיחת השיער. מדובר לרוב במחלות אוטואימוניות, פטריות, תפקוד לקוי של בלוטת התריס ועוד. כאשר הבעיה הרפואית נפתרת, השיער בדרך כלל ישתקם באופן טבעי. במידה והשיער אינו מצליח לחזור ולצמוח כבעבר, יידרש פתרון אחר.
  • טיפוח השיער: נשים רבות נוהגות להעביר את שיערן טיפולים שונים, החל מצביעתו, ייבושו במייבש שיער, החלקות, שימוש בתוספות שיער, חומרים שונים לסידורו, ועד תסרוקות הדוקות ומתוחות וכדומה. התעסקות וטיפול יתר בשיער יכולים להביא לכך שחלבון הקרטין ממנו מורכב השיער ייחלש וייהרס ובשלב מסוים יאבד את היכולת שלו להתחדש.
  • חרדה ומתח: אובדן שיער יכול להיווצר בעקבות מתח כללי בגוף הנובע ממצבים שונים בחיים, בין אם מדובר בלחץ בעבודה, חיי יום-יום המלאים במתח או טראומה כלשהי שהגוף או הנפש עברו. 
  • שינויים הורמונליים: תקופות מסוימות בחיי נשים כגון לידה והיריון, גיל המעבר וכדומה, יכולים להשפיע מאוד על מצב השיער ולהשאירו במצב בו הוא אינו צומח בצורה תקינה עקב הפרה של המאזן ההורמונלי בגוף. 

פתרונות לטיפול באובדן שיער של נשים

לנשים יש שני פתרונות עיקריים לטיפול באובדן השיער, זאת לאחר שנבדקה סיבת הנשירה המוגברת:
תכשיר לשיער המבוסס על רכיב המינוקסידיל: תכשירים אלו הם לרוב תמיסה בעלת מרקם מעט דביק המיועדת לשימוש חיצוני באמצעות מריחה על הקרקפת, המתנה של מספר שעות ולבסוף שטיפה. התכשירים ניתנים לרכישה ללא מרשם רופא בבתי המרקחת וחנויות הפארם. יעילות התכשיר נחשבת לבינונית, ועם הפסקת השימוש בו השיער שצמח לרוב נושר. בנוסף, ישנן מספר תופעות לוואי העלולות להופיע כגון: נשירת שיער קיים בתחילת הטיפול, אדמומיות או גירוי של העור, נפיחות באזורים שונים בגוף, כאבי ראש ועוד.
מכשיר הריג'ן קלאסיק או הריג'ן פרימיום: מכשירים המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות המסייעות לזקיקי השיער לחזור לפעילות תקינה ולקרקפת להוות שוב מצע בריא לצמיחה סדירה. השימוש במכשירים הוא ללא תופעות לוואי ונעשה בנוחות בבית במשך מספר דקות ביום. רמת היעילות של המכשירים נחשבת לגבוהה מאוד והתוצאות בהחלט מורגשות ונראות לעין. להלן הפעולות הטיפוליות שלהם:

פעולות טיפוליות

מכשיר הריג'ן קלאסיק

מכשיר הריג'ן פרמיום

פעולה ביוכימית: החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ"אנטי אנדרוגן" מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש אשר עוזר לנטרול וטיפול ממוקד בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית: גירוי הקרקפת על ידי זרם חשמלי עדין ומשתנה הגורמים למנגנוני הריפוי העצמי בגופנו להיכנס לפעולה. זרימת הדם לזקיקי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער לא פעילים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית: עיסוי הקרקפת, פעולת רטט עדין מגבירה את זרימת הדם לזקיקי השיער, בליטות עדינות שעל גבי הדסקיות גורמות לגירוי עור הקרקפת ועוזרות בפינוי רעלנים. זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית: קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול של זקיקי שיער בקצב מזורז.

לא

כן
 
חשוב לדעת כי המכשיר ניתן לרכישה אך ורק לאחר שווידאנו כי הוא אכן יכול לסייע, וזאת באמצעות אבחון מקצועי של מצב השיער. עם רכישת המכשיר, תקבלו הבטחת תוצאה המתבססת על נתונים הנבדקים בבדיקת טריקוסקאן בתחילת הטיפול ובסוף תקופת הטיפול הראשונית, בהתאם למכשיר הנבחר ועל פי הפירוט הבא:
  • לפחות 30% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן קלאסיק (3 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים
  • לפחות 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן פרמיום (4 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים
הנתונים שיבדקו הם כמות השיער, עוביו והצפיפות של השיער.
אם את סובלת מאובדן שיער ומעוניינת לקבל פרטים נוספים על הטיפול הטבעי עם אחד ממכשירי הריג'ן, השאירי את פרטיך בטופס ונציג מטעמנו יצור אתך קשר לתיאום פגישה ואבחון ללא עלות וללא התחייבות.