איך להאריך את השיער?

ישנן מספר פעולות אותן ניתן לבצע על מנת לסייע לשיער להיות בריא יותר, מה שיאפשר לו להתארך בקצב נורמלי של כ-1-1.25 ס"מ בחודש. פעולות אלו קשורות בעיקר לטיפוח, תזונה מאוזנת, הימנעות מחומרים מזיקים ועוד.

נכון, שיער לא גדל בין לילה. אבל בעזרת מעט השקעה וסבלנות – גם אתם תוכלו להתהדר בשיער ארוך ובריא.
שני פרמטרים משפיעים על אורך השיער: קצב צמיחתו ואורך מחזור צמיחת השערה
שיער בריא צומח כ-1-1.25 ס״מ בכל חודש ואורך מחזור הצמיחה נמשך כחמש שנים. כאשר אנו סובלים מהתנוונות השיער, המחזור מתקצר באופן משמעותי, אנו חשים נשירה מוגברת ולא ניתן להאריך את השיער. הבשורה המשמחת: יש דרכים להתמודד, מתן תשומת לב ל-5 הנקודות הבאות, תעזור לכם לטפח שיער בריא ולהאריך אותו:

טיפוח

 • התאימו שמפו ומרכך לסוג השיער – יש להשתמש בשמפו ומרכך המותאמים לסוג השיער הספציפי שלכם, ואף לסוג האקלים בסביבות המגורים שלכם.
 • לא לחפוף כל יום – ההמלצה היא לחפוף עד 4 פעמים בשבוע.
 • שימוש במסכת הזנה לשיער – אחת לשבוע, מומלץ במיוחד לבעלי שיער יבש או צבוע.
 • גזירת קצוות שרופים ומפוצלים – אין טעם להאריך שיער כאשר הוא לא בריא. קצוות מפוצלים לא נעלמים מעצמם וגם לא מגיבים למסיכות. רצוי לגזור קצוות כל 6 שבועות, מדובר במילימטרים ספורים, כך שלא תרגישו בהבדל אך תשמרו על התארכות בריאה של השיער.
 • ייבוש השיער במגבת – יש לספוג את המים בשיער בעזרת מגבת, ולא לשפשף את המגבת על הראש.
 • סירוק נכון – אפרופו סירוק, יש להתחיל אותו דווקא מהקצוות ולא מהראש כפי שנהוג. כך הקשרים התחתונים מותרים ביתר קלות והסירוק עדין יותר ופחות שיער ייתלש.

טיפול טבעי והימנעות מחומרים מזיקים

 • הימנעות מתכשירים כימיים, החלקה וייבוש שיער – ספריי, ג׳ל, קרם ואפילו מייבשי שיער ומסלסלים פוגמים בחוזק השערה ועשויים להגביר נשירה. מומלץ לתת לשיער להתייבש ולהתעצב על הראש בצורה טבעית. לגבי מייבש שיער – רצוי להפעילו על טמפרטורה ועוצמה נמוכות כדי לא לשרוף את השיער.
 • ניצול חומרי גלם טבעיים – במקום חומרים כימיים פוגעים בחוזק השערה, ישנן ״תרופות סבתא״ כמו שמן זית, שמן קוקוס וכדומה שיש המאמינים שהן יכולות לעשות פלאים לשיער ולאפשר לשיער לגדול בצורה בריאה, במהירות ובמרקם עבה ועשיר.

תזונה מאוזנת

ויטמינים ומינרלים – יש להקפיד על תזונה עשירה בויטמינים ומינרלים החיוניים לשיער ולגוף בכלל. ביניהם: ויטמין C, ויטמין E, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין D3, ברזל, אבץ ועוד. ויטמינים אלו נמצאים בשפע בירקות, פירות, קטניות, דגים ובשר.

הזרמת דם לראש

 • אימון גופני – ממריץ את מחזור הדם ומשפר את זרימת החמצן בגוף.
 • עיסוי קרקפת – בזמן המקלחת או לאחריה, מומלץ לעסות את הקרקפת בצורה מעגלית כדי לשפר זרימת דם וחמצן לראש.
 • חשיפה לחום – שיער מגיב טוב לשמש ולמקורות חום שונים, אשר פותחים את הנקבוביות. ומשתמש בהם לצמיחה והתחדשות תאים. כך למשל, חפיפה במים חמים או חשיפה קצרה ומבוקרת לשמש יכולה לשפר צמיחת שיער.

המרצה אקטיבית

שימוש יומי בן כמה דקות בבית במכשיר ״Hairegen Classic״ פועל בצורה מקומית וישירה, מסייע לשיקום הקרקפת וזקיקי השיער, בולם את תהליך ניוון זקיקי השיער, מגביר את אספקת ההזנה והחמצן ובכך משפר זרימת הדם ו״תנאי המחיה״ של השיער. היעילות כמובן, מוכחת.
אין מנוס מלהיאזר בסבלנות ולתת לשיער לצמוח, אך בהחלט ישנם כמה דברים שאפשר לעשות כדי לייעל את התהליך. גם אם אין פתרונות קסם, עזרת הטיפים הנ״ל תוכלו בהחלט להגביר את קצב הצמיחה ולהאריך את השיער באופן בריא, יפה ומטופח.

*** המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ או אבחון רפואי