גורמים לנשירת שיער ומה אפשר לעשות בגינם

נשירת שיער יכולה להיגרם ממגוון רחב של סיבות ומצבים וכן יש להבדיל בין נשירת שיער טבעית לבין נשירת שיער מוגברת. הבשורה הטובה היא, שיש מה לעשות ואפשר לטפל ברוב המקרים. המשיכו לקרוא.

נשירת שיער מהי

קרקפת בריאה מכילה בכל רגע נתון בין 100,000 ל-150,000 שערות. בקרקפת נמצאים זקיקי השיער והם עוברים תהליך מחזורי טבעי של צמיחת השיער, שלב של מנוחה ולבסוף נשירת השערה.
כאשר מדברים על נשירת שיער, אין מדובר בנשירה הטבעית של 100-150 שערות ביום כחלק ממחזור החיים שלהן, אלא על מצב בו הנשירה היא יותר מסיבית ומביאה למצב של דילול השיער ואף היווצרות קרחות או נסיגה של קו השיער.

גורמים עיקריים לנשירת שיער

נשירת שיער יכולה לקרות בגלל מגוון של גורמים – פיזיים, נפשיים, סביבתיים וכדומה. להלן רשימה של כמה מהגורמים העיקריים:
  • גורמים פיזיולוגיים – הורמונליים: שינויים הורמונליים בגוף האישה המתרחשים בעקבות הריון ולידה, גיל המעבר וכדמה, יכולים לפגוע בזקיק השערה ולגרום לו להישאר בשלב המנוחה לאחר שהשערה נושרת, כך שהוא לא מצמיח שערות חדשות. 
  • גורמים פיזיולוגיים – רפואיים: מחלות כגון מחלות אוטואימוניות, זיהומים, בעיות בבלוטת התריס, פטריות וכדומה, יכולים להשפיע על מצב השיער בין אם בגלל שינויים הורמונליים שהן גורמות ובין אם בגלל האופי של כל אחת מהן. לרוב, כאשר המחלה תעבור, גם מצב השיער ישתפר ואף יחזור לקדמותו.
  • גורמים תזונתיים: זקיק השערה, כחלק בלתי נפרד מהגוף האנושי, זקוק להזנה. במקרים בהם גוף האדם אינו מקבל את כל המרכיבים התזונתיים הנדרשים וכן את הוויטמינים והמינרלים השונים, זקיקי השיער יכולים גם הם להיפגע, לייצר שיער חלש  או לא להיות מסוגלים להמשיך ולייצר שערות בכלל.
  • גורמים נפשיים: אנשים רבים חיים תחת לחץ גדול שיכול לנבוע משעות עבודה ארוכות, מצבים מדאיגים וכדומה, מה שיכול בהחלט להשפיע על מצב השיער. סטרס וחרדה ברמות שונות גורמים לתופעות פיזיולוגיות רבות ומשפיעה לעיתים קרובות גם על זקיקי השיער.
  • גורמים תרופתיים: לרוב התרופות הקיימות יש תופעות לוואי – פשוטות או מורכבות – העלולות להתבטא בפגיעה זמנית בזקיקי השיער, מה שיביא לנשירה קלה או חמורה. לרוב, עם הפסקת השימוש בתרופה, השיער יחזור לקדמותו.

טיפול מוכח לנשירת שיער 

אם אתם מחפשים טיפול מוכח לנשירת שיער, מכשירי הריג'ן ככל הנראה יוכלו לסייע לכם. המכשיר הוא פיתוח טכנולוגי המבוסס על עיקרון של חיזוק וזירוז התהליכים הטבעיים של הגוף המסייעים לשיפור איכות זקיקי השיער ובהצמחה של שיער חדש.
המכשיר ניתן לרכישה לאחר פגישת אבחון במשרדי חברת דימדיקו, הנערכת ללא עלות או התחייבות. רק אם מומחה השיער שלנו יאבחן שהטיפול במכשיר יוכל לסייע לך באופן משמעותי ברמה כזו שנוכל להתחייב לכך, תוכלו לרכוש את המכשיר ולקבל תכנית טיפול אישית בהתאם למצב שיערכם. כלומר במידה ונמצא כי הטיפול במכשיר אינו מתאים לסוג ואופי נשירת השיער שלכם, הוא לא יוצע לכם לרכישה.
ישנם 2 סוגי מכשירים אשר תכונותיהם מפורטות בטבלה הבאה:

תכונות

מכשיר הריג'ן קלאסיק

מכשיר הריג'ן פרמיום

פעולה ביוכימית: החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ"אנטי אנדרוגנים" מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש. פעולה זו עוזרת לנטרול הDHTבזקיקים ומספקת טיפול ממוקד ומקומי בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית: גירוי הקרקפת. זרמים עדינים ומשתנים מפעילים את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו ואלו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית: עיסוי הקרקפת. מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות על הדסקיות מגרות את עור הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית: קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול תאי זקיקי השיער בקצב מזורז.

לא

כן


לאחר שרכשתם את המכשיר ועל מנת שנוכל לדעת שהוא אכן סייע לכם לאחר תקופת הטיפול הראשונית, נבצע בדיקת טריקוסקאן מדויקת של האזור שיטופל, וזו תשמש כבסיס להשוואה. בהשוואה אנו נבדוק את השיפור על פי המדדים הבאים, ובתנאי שהטיפול בוצע כפי הנדרש בהוראות:
  • 30% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן קלאסיק (3 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים. 
  • 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער -  במכשיר הריג'ן פרמיום (4 מנגנוני טיפול) בשימוש במשך 6 חודשים.
במקרים נדירים בהם לא התוצאה לא הושגה, תוכלו להחזיר את המכשיר תקין ושלם ולקבל את כספכם בחזרה.
הטיפול בפועל הוא פשוט וקל לביצוע והוא אורך כ-10 דקות ביום בנוחות בביתכם או בכל מקום אחר שתבחרו. כל זאת – ללא כאבים או תופעות לוואי. 
בנוסף לכל, מכשירי הריג'ן נבדקו על ידי מכון התקנים והם עומדים בכל תקני הבטיחות הבינלאומיים וכן הם מאושרים על ידי משרד הבריאות.
 
seperator

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך: