האם נשירת שיער אצל נשים מעידה על בעיות אחרות

תופעות שונות בגוף האדם, הן לפעמים סימפטומים לבעיות אחרות, אשר אנחנו לא תמיד מודעים אליהן. אחת מהתופעות הללו היא נשירת שיער אצל נשים. חשוב לדעת לפני הכל, שישנה נשירת שיער שהיא טבעית והיא חלק ממחזור החיים של השיער, אבל כאשר הנשירה מתגברת, אז כנראה ישנה בעיה.
במאמר זה נעמוד על בעיות שונות העלולות לגרום לנשירת שיער – חלקן מורגשות וידועות וחלקן יכולות להתגלות בעקבות הנשירה.

בעיות פיזיות או הורמונליות הגורמות לנשירת שיער אצל נשים

נשירה מוגברת של שיער יכולה לקרות בגלל תהליכים שונים המתחוללים בגוף האישה, ופעמים רבות תהליכים אלו קשורים להורמונים הנשיים, אבל לא רק.
בעיות הורמונליות אצל נשים קשורות בדרך כלל למצבים מאוד מובהקים כגון:
  • לאחר לידה והנקה: בזמן ההיריון, השיער אצל רוב הנשים כמעט ולא נושר והוא חזק ובריא יותר מבדרך כלל. בזמן זה יכולים להיווצר חסרים בוויטמינים בגוף ולעיתים אף אנמיה (חוסר בברזל) שבעצם משפיעים על השיער. את ההשפעה על השיער בעצם נראה רק לאחר הלידה, ואז שיער רב שלא נשר בזמן ההיריון, ינשור באופן פתאומי בתוך תקופת זמן קצרה יחסית. אגב, גם חוסר בשינה לאחר הלידה מכניס את הגוף למצב של סטרס, מה שיכול גם הוא להתווסף לסיבות לנשירה המוגברת.
  • גיל המעבר: תקופה זו בעצם מאופיינת בירידה הדרגתית בייצור והפרשת הורמוני האסטרוגן, אך רמת הטסטוסטרון נשארת. מסיבות שונות – לרוב גנטיות – אצל חלק מהנשים יש נטייה לטסטוסטרון להפוך לדהידרוטסטוסטרון (DHT) המגביר את הסיכוי לנשירת שיער.
בעיות פיזיות אחרות קשורות למחלות שונות העלולות להופיע ושניתן לטפל בהן באמצעות תרופות מתאימות. כמו כן, מצב של תזונה לקויה או תזונה שאינה מאוזנת, יכולים לגרום גם הם לנשירה.

בעיות נפשיות שיכולות לגרום לנשירת שיער אצל נשים

אחת הבעיות הנפוצות הקשורות לנשירת שיער היא לחץ וחרדה. אנו חיים בעולם מודרני שתמיד נראה כי אין לנו זמן לכלום, שעות העבודה מרובות, יש לנו מחויבויות רבות יותר, ועוד. כל אלו יכולים לגרום להופעת לחצים נפשיים ואף התקפי חרדה, חוסר בשינה ובאופן כללי – חוסר איזון בחיים.
תופעות אלו משפיעות על הגוף באופן ישיר, ואחד הסימפטומים שלהן הוא נשירה מוגברת של שיער.

האם פתרון הבעיות יגרום להפסקת הנשירה?

ברוב הפעמים, טיפול נכון בבעיות השונות, בין אם הן פיזיות, הורמונליות או נפשיות, יסייע לעצירת הנשירה בגלל שהבעיות עצמן נפתרות, והגוף חוזר לאיזון. 
אך ישנם מקרים, בהם השיער לא חוזר לגמרי למצבו הקודם, ואז נראה שהוא נשאר דליל. את הדלילות בשיער הראש אצל נשים, לרוב ניתן לראות באזור השביל המרכזי.

האם אפשר לשקם את השיער לאחר נשירה מוגברת?

במידה והשיער נותר דליל לאחר הנשירה המוגברת, או שהנשירה ממשיכה, ניתן לשקם את השיער ב-2 דרכים עיקריות:
טיפול באמצעות תכשיר: מינוקסידיל הוא חומר עליו מבוססים מספר תכשירים לטיפול בתופעה של שיער דליל. התכשיר ניתן לרכישה ללא מרשם רופא, והוא מצריך מריחה פעמיים ביום של תמיסה על הראש, וכל עוד לא מופיעות תופעות לוואי, ניתן להמשיך בטיפול. מה שחשוב להבין לגבי מוצר זה, הוא שכאשר מפסיקים להשתמש בו – הנשירה תחזור.
טיפול טבעי: כאשר מדברים על טיפול שהוא טבעי בכל הקשור לנשירת שיער, הרעיון הוא בעצם להתבסס על שיקום המנגנונים הפיזיולוגיים הטבעיים של הגוף מה שמסייע לזקיקי השיער לחזור לפעילות תקינה. משמע חזרה לשלב בו השיער צומח מחדר באופן טבעי.
טיפול זה מבוצע באמצעות מכשיר הריג'ן, שאינו מצריך מרשם רופא, אך יש לעבור פגישת אבחון והתאמה לפני רכישתו (פגישת האבחון היא ללא עלות וללא התחייבות), כיוון שאנו רוצים להיות בטוחים שהמכשיר אכן יכול לסייע, ברמה כזו שאף נוכל להבטיח את התוצאה. הטיפול אורך כ-10 דקות ביום, בנוחות בבית, ללא כאבים או תופעות לוואי. ישנם שני מכשירים:
  • הריג'ן קלאסיק: מבצע פעולה ביוכימית בעזרת החדרת אבץ ונחושת שידועים כנוגדי אנדרוגן, פעולה חשמלית לגירוי הקרקפת ושיפור זרימת הדם לזקיקי השיער ופעולה מכאנית עם עיסוי הקרקפת שעוזרת לפינוי רעלנים בסביבת זקיקי השיער. תקופת הטיפול הראשונית היא של 4 חודשים, לאחריה צפוי להיות שיפור מצרפי של 30% בעובי וצפיפות השיער.
  • הריג'ן פרמיום: כל הפעולות של מכשיר הריג'ן קלאסיק ובנוסף פעולה אופטית בעזרת לייזר רך שמסייעה בחלוקת תאים מואצת ושפעול של זקיקי השיער. תקופת הטיפול הראשונית היא של 4 חודשים, לאחריה צפוי להיות שיפור מצרפי של 40% בעובי וצפיפות השיער.
לאחר רכישת המכשיר יש לעבור בדיקת במערכת טריקוסקאן בה מודדים את כמות השיער ועוביו באזורים הרלוונטיים, ובדיקה זו תשמש כבסיס להשוואה בסיום תקופת הטיפול הראשונה כפי שפורט מעלה..
המכשיר נבדק על ידי מכון התקנים ונמצא עומד בכל תקני הבטיחות הבינלאומיים והוא מאושר על ידי משרד הבריאות. 
האם יש פתרון לנשירת שיער שמבטיח תוצאה מדידה
היתרון המובהק של טיפול במכשיר הריג'ן, הוא שהתוצאות מדידות. כלומר, הבדיקה האמפירית בטריקוסקאן מאפשרת לקבל תוצאה מדויקת של מצב השיער לפני תחילת הטיפול ובתום תקופת הטיפול הראשונית.
רק כך, אנו יכולים לתת הבטחת תוצאה המסתמכת על נתונים מדויקים. אגב, במידה ואכן ביצעתם את הטיפול על פי ההוראות ולאורך הזמן שהוקצב, ולא הגעתם לשיפור שהובטח, תוכלו להחזיר את המכשיר כאשר הוא וכל חלקיו שלמים ותקינים, ולקבל את כספכם בחזרה. 
 
את מוזמנת להתקשר ולקבוע תור לאבחון, הניתן ללא עלות ללא התחייבות, במשרדנו. תוכלי להתקשר ישירות למספר הטלפון, או להשאיר את פרטיך ואנו נחזור אליך.