טיפולים בנשירת שיער שמוכחים מחקרית - שווה לקרוא

אחת הבעיות האסתטיות המטרידות גברים ונשים, היא נשירת שיער, ורבים מחפשים לכך טיפול יעיל. לפני שמתחילים בטיפול בתופעה, כדאי להבין אילו טיפולים קיימים והאם הם מוכחים מחקרית. למידע נוסף – המשיכו לקרוא.

נשירת שיער – למה זה קורה

ככלל, נשירת שיער היא טבעית לחלוטין, אצל גברים ואצל נשים, ונחשבת לחלק בלתי נפרד ממחזור חיי זקיק השערה. כל עוד הנשירה היא בטווח של כ-100 שיערות ביום, ולא נראה דילול באזור מסוים – היא נורמלית לחלוטין ואין ממש מקום לדאגה.
מחזור חיי הזקיק מורכב מ-4 שלבים: 
 • צמיחת השיער – שלב האנגן שאורך בין שנתיים ל-6 שנים
 • שלב הביניים – שלב הקטגן נמשך בין שבועיים לשלושה בו השיער מפסיק לצמוח
 • מנוחה – שלב הטלוגן בו הזקיק במצב מנוחה האורך כ-100 ימים
 • נשירה – שלב בו השערה נושרת מהזקיק
נשירת שיער מוגברת הנראית לעין מורגשת בעיקר בכמות השערות הנושרות מדי יום, וכן כאשר רואים דילול באזורים מסוימים (לדוגמה באזור המפרצים אצל גברים, ובאזור השביל במרכז הראש אצל נשים).
הנשירה המוגברת לרוב מתרחשת בגלל שינויים הורמונליים – פעילות של אנזים בשם 5 אלפא רדוקטאז בהורמון הטסטוסטרון, גורמת לו להפוך לדהידרוטסטוסטרון שנקרא גם DHT, והוא הגורם לזקיק השיער להישאר בשלב 2 – המנוחה – גם לאחר שהשערה נושרת. המצב שנוצר הוא ששיערה אחת נשרה אך הזקיק לא מייצר שיערה נוספת. מקבץ של זקיקים כאלה שהפסיקו לעבוד יצור בסופו של דבר אזור דליל בשערות ואף קרחת.

מהן אפשרויות הטיפול בנשירת שיער

לאורך שנים רבות ניסו למצוא טיפולים ופתרונות לנשירת שיער, ותשמחו לדעת כי ישנם לא מעט כאלה בתחום זה. להלן הבולטים ביניהם:
 • פתרון תרופתי – תרופה בשם פרופסיה (מבוססת על חומר פעיל בשם פינסטריד) המתאימה לגברים בלבד (לנשים אף אסור לגעת בה פיזית), מסופקת עם מרשם רופא בלבד ודורשת מעקב רפואי בגלל תופעות לוואי משמעותיות שיכולות להופיע בעיקר בתחום הפוריות והמיניות (אין אונות, חוסר חשק מיני ועוד). תרופה זו הוכחה כיעילה בטיפול בהתקרחות אצל גברים.
 • פתרון תכשירי – תמיסות וג'לים כגון מינוקסי או רוגיין שנועדו לשימוש חיצוני, יעילותם נחשבת לבינונית והשימוש בהם יכול להעיב על ההתנהלות היום-יומית (מריחת החומר שהוא מעט דביק ואז איסור שטיפה במשך מספר שעות). 
 • פתרון ניתוחי – השתלות שיער הפכו לא מכבר לפתרון שרבים בוחרים בו, אך יש לקחת בחשבון שהוא פרוצדורה המצריכה רופא המתמחה בתחום, ולרוב היא מתאימה יותר לגברים, כיוון שיש צורך בגילוח מלא או חלקי.
 • פתרון טבעי – מכשירי הריג'ן הוכחו כיעילים בטיפול בנשירת שיער אצל גברים ואצל נשים. המכשירים מעודדים את המנגנונים הפיזיולוגיים של הגוף לעבוד שוב בצורה טובה, וכל זאת בטיפול חיצוני למשך מספר דקות ביום בנוחות בביתכם. 

מה נחשב לטיפול שהוכח מחקרית

טיפול שהוכח מחקרית הוא טיפול שעבר תהליך מחקרי עמוק הכולל:
 • הנחת השערה כלשהי
 • מחקר
 • יישום בניסוי
 • תוצאות והוכחות שההשערה נכונה ושהיישום (הטיפול) יעיל ועובד
כאשר מדובר בטיפולים הקשורים לגוף ולתהליכים המתרחשים בו מומלץ מאוד שהפתרון המוצע יהיה מוכח מחקרית.

למה כדאי לבחור בטיפול בנשירת שיער שהוכח מחקרית

טיפול בנשירת שיער שהוכח מחקרית ייתן לכם ביטחון שסבירות גבוהה יותר שהפתרון בו בחרתם אכן יעבוד (כמובן שישנם משתנים רבים אך, הפתרון כפתרון – עובד).
הריג'ן הוא דוגמה לטיפול בנשירה שהוכח מחקרית, ובגלל שאנו כה בטוחים ביעילותו, הוא נמכר עם הבטחת תוצאה ורק לאחר אבחון שיער מקצועי ובדיקת התאמה לטיפול. משמע – אם ביצעתם את התכנית הטיפולית כנדרש בטווח הזמן של תקופת הטיפול הראשונית ולא נראה השיפור שהובטח – כספכם יוחזר לכם עם החזרת המכשיר. ההבטחה לשיפור היא כדלקמן:
 • עם מכשיר הריג'ן קלאסיק, שיפור של 30% מצרפי בעובי וצפיפות השיער לאחר 4 חודשים של טיפול יומיומי.
 • עם מכשיר הריג'ן פרמיום, שיפור של 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער לאחר 4 חודשים של טיפול יומיומי.
כדי לראות את השיפור, נבצע שתי בדיקות במכשיר טריקוסקאן דרכו ניתן לקבל תמונה ברורה של עובי וצפיפות השיער. הבדיקה הראשונה תתקיים עם רכישת המכשיר, והבדיקה השנייה תתקיים לאחר תקופת הטיפול הראשונית. כך ניתן יהיה לראות במדויק את השינוי והשיפור המיוחל.

אם הפתרון שלנו מעניין אתכם, אנו מזמינים אתכם להגיע לפגישה ללא עלות, בה נאבחן את מצב שיערכם, ונבדוק אם המכשיר יכול לסייע לכם. צרו עמנו קשר.
 
seperator

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך: