כל הפתרונות לשיער דליל ושביר

כיום ישנם פתרונות שונים לטיפול בשיער דליל ושביר, שהוא תופעה הקיימת אצל גברים ונשים, כך שתוכלו לשקם את מצב שיערכם ואת מראהו. 

אם גם אתם סובלים משיער דליל ושביר – אל תאמרו נואש. כיום ישנם פתרונות מצוינים שיסייעו לכם לחזק את שערכם, להעניק לו יותר נפח, למנוע נשירה ואפילו לעודד צמיחה מחודשת.
מראה שיער דליל הוא תופעה המטרידה נשים וגברים כאחד. לעתים קרובות, נשירה מוגברת היא תוצר לוואי של שינויים דרסטיים באורח החיים. זיהוי נכון של הבעיה והטיפול המתאים בה יכולים להביא לעצירת הנשירה, לשפר את בריאות השיער ואפילו לעורר צמיחה מחודשת ומהירה יותר. פתרון לשיער דליל – הנה אנחנו באים.

צעד ראשון: זיהוי

מדי יום נושרות מראשנו כ-50 עד 150 שערות באופן טבעי. במצבי לחץ, מחלה, תזונה לקויה, נטילת תרופות, שימוש בחומרים כימיים, שינויים הורמונליים ועוד – יכולה להתפתח נשירת שיער מוגברת. תופעת איבוד שיער מתחילה בהצטמקות כלי הדם המזינים את זקיקי השיער, בהיחלשות והידקקות עור הקרקפת ובחוסר הזנה וחמצן המביאים לניוון הזקיקים. בתחילה הופך השיער דק ושברירי יותר, לאחר מכן לפלומתי וצבעו מבהיר ועם הזמן – הצמיחה נפסקת לחלוטין והשערה נושרת. במהלך השינוי תוכלו להבחין איך חלקים מסוימים בקרקפת (מפרצים, פדחת, שביל מרכזי) הולכים ומתרחבים. כאשר קצב הנשירה נראה חריג, מומלץ לגשת לרופא ולברר מה הסיבה הגורמת לנשירה ומה הטיפול הראוי. הזיהוי הראשון הוא כמובן שלכם – בדקו את הכרית עליה ישנתם בלילה. במידה ומצאתם עליה 8 שערות או יותר – קיים חשש כי מדובר בנשירה משמעותית.

צעד שני: טיפול בשיער דליל

ברוב המקרים אבדן השיער נובע בעיקר מסיבות תורשתיות, אך בכל זאת יש מה לעשות בנידון. הטיפול המומלץ הוא כמובן בהתאם לבעיה, למשל במקרה של הפרעה בתפקוד בלוטת התריס ניתן לתת טיפול תרופתי, ובמקרה של חוסר תזונתי ניתן לבנות תפריט מיוחד ולקחת תוספי מזון. אם אין סיבה אובייקטיבית והנשירה היא על רקע גנטי, ישנן כמה תרופות ותכשירים המוצעים בשוק כפתרון לשיער דליל. אך רגע לפני נטילת כדורים ומריחת תמיסות – ניתן לנסות טיפול בשיער דליל על בסיס טבעי ואינו מלווה בתופעות לוואי.
  • תזונה נכונה – צמיחת שיער בריאה מתחיל בתזונה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון. מאכלים עשירים בביוטין (B7) כמו ביצים, שמרי בירה, דגנים ועוד הם חיוניים לשמירה על שיער בריא וטיפול בשיער דליל. באופן כללי, צריכת ויטמינים ומינרלים, בעיקר ויטמינים מקבוצת B, עוזרים בחיזוק שורשי השיער וצמיחתו ומהווים נקודת פתיחה טובה לטיפול בשיער דליל ובנשירה מוגברת.
  • טיפוח נכון – לפני שמנסים תכשירים כאלה או אחרים, יש להתייחס לשיער בעדינות. למשל בעת סירוק, רצוי להשתמש במברשת בעלת שיניים מרווחות ולסרק את השיער באופן יסודי אך עדין, תוך עיסוי הקרקפת. עיסוי הקרקפת ממריץ את זרימת הדם ומעודד צמיחת שיער מחודשת.
  • שימוש בחומרי גלם טבעיים – שמן אבוקדו, שמן קוקוס, שמן זית וחומרים טבעיים נוספים, ידועים כבעלי תכונות מופלאות השומרות על בריאות השיער ואף תורמות לשיקומו ולשמירה על מרקם בריא, מלא וחיוני. שווה לנסות – להזיק זה לא יכול.
  • טיפול במכשיר ביתי – כיום מוצע פתרון לשיער דליל, ללא תופעות לוואי וללא צורך בשימוש בתרופות ותכשירים. טכנולוגיה זו נקראת Hairegen Classic, והיא מציעה טיפול ביתי, פשוט ונוח המוביל להצמחה מחודשת של שיער טבעי ועיבוי השיער הקיים. הטכנולוגיה המוטמעת במכשיר הביתי משלבת 3 פעולות בכל טיפול – ביוכימית, מכנית וחשמלית – המסייעות לשיקום הקרקפת וזקיקי השיער, הבולמות את תהליך ניוון הזקיקים, מגבירות את אספקת החמצן ואת זרימת הדם לקרקפת ובכך משפרות את תנאי המחיה של השיער.
*** המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ או אבחון רפואי