כל מה שרצית לדעת על אובדן שיער אצל נשים

אובדן שיער אצל נשים פוגע מאוד באסתטיקה הכללית ולרוב גם בביטחון העצמי. אם אתן מרגישות שאתן מאבדות שיער, המאמר הזה הוא עבורכן, ובסופו גם בשורה אמיתית בנוגע לטיפול בתופעה.

רובן הגדול של הנשים תופסות את התופעה של אובדן שיער כפגיעה ביופי הטבעי שלהן. מכיוון שהשיער הוא חלק מהאסתטיקה שנשים מטפחות, הוא הופך לחלק בלתי נפרד מהביטוי העצמי שלהן, הסגנון, הביטחון והאישיות, ולכן אובדן של השיער הוא גם אובדן חלקי של הדברים הללו. 
הבשורה הטובה היא, שאפשר לעצור אובדן שיער אצל נשים באופן טבעי וללא תופעות לוואי. אם אתן רוצות לדעת עוד – המשיכו לקרוא.

מה נחשב לאובדן שיער אצל נשים

לשיער הצומח על ראשנו יש מחזור חיים משלו וקצב גדילה מסוים. במצב רגיל ונורמלי בו מחזור החיים של השערה הוא תקין (צמיחה, מנוחה, נשירה), הקרקפת תכיל בין 100,000 ל-150,000 שערות בכל רגע נתון. כמו כן, כחלק מהתהליך הטבעי של מחזור החיים של השערה, אנו מאבדים כ-100 שערות ביום ואפשר לראות אותן סביבנו במקלחת, על המברשת, אולי כמה על הכרית בבוקר וכדומה. זהו מצב רגיל שאינו צריך להעלות דאגות כלשהן.
כאשר מדובר על אובדן שיער, אנו נראה כמות גדולה יותר של השיער שנשר, ואף נתחיל להרגיש את דלילות בשיער כאשר נעביר יד בשיער או פשוט נבחין בכך כאשר אנו מסתכלות במראה. את הדלילות בהתחלה לרוב ניתן לראות באזור השביל המרכזי בראש. כאשר אתן מבחינות בכך, כדאי לבצע אבחון מקצועי ולנסות להבין מה גורם לכך.

אובדן שיער נשים - גורמים

ישנם גורמים רבים שיכולים לגרום לאובדן שיער אצל נשים ולהלן כמה מהמרכזיים:
 • בעיות הורמונליות: שינויים הורמונליים במצבים שונים בחיים כגון התקופה לאחר הלידה, תקופת גיל המעבר וכדומה, יכולים להשפיע ישירות על תפקוד זקיק השיער ולהשאירו במצב מנוחה שלאחריו השערה נושרת אך אין צמיחה מחודשת.
 • תזונה לקויה: שורש השערה הנמצא בזקיק, הוא חלק חי הזקוק לאספקת מזון המגיעה ממחזור הדם. אם התזונה לקויה, ייווצר מצב של חוסר בוויטמינים ומינרלים בגוף כך שגם שורש השערה לא יקבל את מה שהוא צריך. הדבר יגרום לכך שהשורש לא יוכל להצמיח שיער חדש.
 • סיבות רפואיות: מצבים ומחלות כמו בעיות בתפקוד בלוטת התריס, מחלות אוטואימוניות, פטרת ועוד, יכולים לגרום לאובדן שיער, בשלבים שונים של המחלה. עם ריפוי המחלה, השיער לרוב ישתקם בעצמו ואובדן השיער יחלוף.
 • השפעת תרופות: אם אתן נוטלות תרופות, ישנן כאלה שחלק מתופעות הלוואי שלהן הוא נשירת שיער. לרוב, כאשר תפסיקו ליטול את התרופה, מצב השיער יחזור לקדמותו.
 • אסתטיקה: טיפולים מרובים בשיער כמו לדוגמה שימוש במייבש שיער באופן קבוע מספר פעמים בשבוע, צביעה כל מספר שבועות, שימוש קבוע בתוספות שיער וכדומה, כמו גם תסרוקות שיכולות להיות בעייתיות כגון קוקו אסוף באופן הדוק מדי ובאופן קבוע או ראסטות, יכולים לגרום למתח על הזקיק ובכך נוצר נזק הגורם לאובדן שיער מוגבר.
 • סיבות נפשיות: מצב הנפש מושפע מכל מה שקורה סביבנו ביום-יום, ולכן ישנם מקרים בהם אנו נכנסים למצב של לחץ או חרדה או שאנו עוברים אירועים בהם נוצרת טראומה ואנו לא תמיד מודעים לכך. הגוף שלנו לעומת זאת מבין את המצב והלחצים הנ"ל יכולים להתבטא גם באובדן שיער מוגבר.

איך עוצרים את אובדן השיער

כאשר את מרגישה שאת מאבדת שיער, יש לנסות קודם כל ולהבין מה הגורם לכך. אם את לא בטוחה מה הגורם, אפשר ללכת לרופא עור לבדיקה, או לפגישת אבחון מקצועי של מצב השיער.
אם מצב השיער לא משתפר גם לאחר חלוף הבעיות שהוזכרו מעלה, כדאי לחשוב על טיפול שיסייע לזקיקי השיער לחזור לפעילות. עבור נשים, ישנן שתי אפשרויות עיקריות:
תכשיר המכיל מינוקסידיל: תמיסה לשימוש חיצוני על גבי הקרקפת הניתנת לרכישה בבתי המרקחת ופארמים ללא מרשם רופא. לתכשיר יעילות בינונית ועלולות להיות לו תופעות לוואי כגון גירויים, אדמומיות ועוד. ישנם מספר אספקטים העלולים להשפיע על חיי היום-יום שלכם אם תבחרו לטפל באמצעי זה:
 • בתחילת הטיפול יכולה להיות נשירה נוספת במשך כמה שבועות.
 • כאשר השיער מתחיל לצמוח ועל מנת לשמר אותו, יש להמשיך עם הטיפול באופן קבוע. אם מפסיקים את הטיפול, השיער החדש שצמח ינשור.
 • הטיפול לרוב מתבצע במריחת התכשיר פעמיים ביום וישנו איסור לחפוף את השיער לפחות 4 שעות לאחר המריחה.
 • החומר מתייבש יחסית לאט והוא בעל מרקם מעט דביק. 
מכשיר הריג'ן: מכשיר טכנולוגי לשימוש ביתי נוח, המתבסס על החזרת הפעילות של מנגנונים פיזיולוגיים של הגוף. משמע – המכשיר עוזר לזקיקי השיער לחזור לפעילות תקינה, וכן הוא מסייע לקרקפת להיות שוב קרקע בריאה לצמיחת השיער, וזאת על יד מספר תכונות:

תכונות

מכשיר הריג'ן קלאסיק

מכשיר הריג'ן פרמיום

פעולה ביוכימית:החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ"אנטי אנדרוגנים" מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש. פעולה זו עוזרת לנטרול ה DHT בזקיקים ומספקת טיפול ממוקד ומקומי בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית:גירוי הקרקפת.זרמים עדינים ומשתנים מפעילים את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו ואלו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית:עיסוי הקרקפת. מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות על הדסקיות מגרות את עור הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית:קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול של זקיקי שיער בקצב מזורז.

לא

כן


כיוון שאנו בטוחים באיכות המכשיר ובהצלחתו, אנו גם נותנים הבטחת תוצאה אותה ניתן למדוד:
 • לפחות 30% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן קלאסיק (3 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים
 • לפחות 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן פרמיום (4 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים
כמובן שלפני רכישת המכשיר תעברי אבחון מקצועי כדי לוודא שהוא אכן יכול לעזור לך. רק אם נמצא כי המכשיר יכול לשפר את מצב שיערך, אז תוכלי לרכוש אותו. לאחר הרכישה, תתקיים בדיקת טריקוסקאן אמפירית בה יתועדו: כמות השיער, עובי השערות וצפיפותן. הבדיקה הזו היא נקודת הפתיחה ובסיום תקופת הטיפול הראשונית, נבצע שוב את הבדיקה והיא תתן לך ולנו אינדיקציה ברורה לשיפור מצב השיער.
אם את מעוניינת לשמוע פרטים נוספים על הטיפול, צרי עמנו קשר ותוזמני לאבחון ללא עלות וללא התחייבות.