נשירת שיער נשים - עשי ואל תעשי

התופעה של נשירת שיער פוגעת בנשים רבות מסיבות שונות ובתקופות חיים שונות. כדי להחזיר לשיער את מראהו המלא והבריא, מוצעים פתרונות מגוונים אך לא תמיד הם מטפלים בשורש הבעיה אלא רק במראה החיצוני.

פתרונות חיצוניים לבעיית נשירת שיער בנשים

נשים הסובלות מנשירה מוגברת שאף מגיעה למצב של דלילות שיער מעדיפות בחלק מהמקרים לטפל במראה השיער ולא בודקות מה ניתן לעשות כדי לעצור את הנשירה עצמה. לפניכם מספר פתרונות המשפרים את מראה השיער אך לא מטפלים בבעיה עצמה ושחלקם אף עלול להזיק לשיער:
  • תסרוקות: ניתן לסרק ולעצב את השיער בתסרוקות שונות המסוות את האזורים בהם נראית לעין דלילות השיער כמו באזור השביל המרכזי לדוגמה. אישה יכולה לבחור להסיט את שיערה הפזור לצד או לחילופין לאסוף אותו כך שהשביל המרכזי יכוסה על ידי שאר השיער. בתחום התסרוקות ישנם מוצרים וטכניקות המסייעים להוספת נפח כגון הוספת אבקת נפח ואז סירוק כלפי השורש, מריחת מוס ואז שימוש במכשירי מחליקי שיער ליצירת תלתלים גדולים ואז פתיחתם, ועוד.
  • אבקת צבע (טופיק ודומיו): אבקה זו ניתנת לשימוש עצמי ומגיעה בכמות המספיקה לחודש בערך ובגוונים שונים כך שניתן להתאים אותה לגוון השיער. האבקה נצמדת לקרקפת ונותנת מראה של קרקפת ללא קרחות, והיא נשארת עליה עד החפיפה הבאה. 
  • תוספות שיער: הוספה של קבוצות שיער טבעי או סינטטי היא שיטה מאוד פופולרית בשנים האחרונות והיא מתבצעת על ידי מעצבי שיער המתמחים בכך. ניתן לבחור מבין כמה אמצעים לחיבור השיער כגון: הלחמה, שזירה, חיבור בקליפסים או גומיות ועוד. לכל אמצעי יש יתרונות וחסרונות הנובעים ממחיר, טיפול שוטף, נוחות והרגשה וכדומה. 
  • פאה: נשים אשר שיערן דליל באופן שלא ניתן להסוות בשום שיטה שהזכרנו, נוטות לבחור בחבישת פאה משיער שיהיה קרוב במראהו לשיערן הטבעי.

למה זה לא עוזר מול הנשירה

שיטות אלו הן קוסמטיות בלבד ומשפיעות אך ורק על המראה החיצוני. חלק מהן יכולות אף להזיק לשיער ולגרום להיחלשות נוספת. לדוגמה, תוספות שיער על גבי שיער שהוא דליל ושביר יכולות להוסיף לו משקל שהוא אינו יכול לשאת כך שהוא ייחלש עוד יותר. לא כל מעצבי השיער מודעים לבעיה זו ומשתמשים באותו סוג תוספות לכל לקוחותיהן בלי להתחשב במצב שיערן. גם תסרוקות המשלבות חומרים שונים וחימום באופן יומיומי יכולות לפגוע בשיער לאורך זמן.
כדי לטפל בבעיית הנשירה, צריך להבין קודם כל מה הסיבה לכך וזאת ניתן לעשות באבחון מקצועי. לאחר בירור הסיבה, כדאי לנסות להבין מהן התהליכים המתרחשים בגופנו המשפיעים על השיער, ואז לבדוק האם קיימת שיטה המסייעת לתהליכים אלו לפעול טוב יותר.

שיטה טבעית להפסקת הנשירה אצל נשים

חשוב לדעת מהו מחזור חיי השערה:
  1. שלב צמיחה
  2. שלב מנוחה
  3. נשירה
גם שיער בריא נושר. השאיפה שלנו בטיפול בשיער היא אינה למנוע נשירה, אלא לטפל במצב של נשירה מוגברת. נשירה מוגברת - בקצב ובכמות גבוהים מהנורמה, מובילה אותנו להתנוונות השיער, התקצרותו ובסופו של דבר לשיער דליל. לכן, מי מאיתנו הבוחרת לטפל בשערה, צריכה להתרכז בחיזוק ושיקום זקיקי השיער והזנתם. 
שיטה טבעית לטיפול וחיזוק זקיקי השיער, נחשבת לכזו שאינה עושה שימוש בכימיקלים, תרופות וכן היא אינה פולשנית (זריקות). אחת מהשיטות הללו היא שימוש במכשיר הריג'ן.
זהו מכשיר טכנולוגי מתקדם המשלב 3-4 פעולות (בהתאם לסוג המכשיר) המחזקות את תהליכי הגוף הטבעיים הקשורים לצמיחת השיער ומסייעות להם להצמיח שיער בריא. המכשיר קיבל את אישור משרד הבריאות והוכיח את יעילותו אצל לקוחות רבים כמעבה את השיער הקיים ומצמיח שיערות נוספות. 
למכשיר מספר יתרונות מובהקים:
  • הבטחת תוצאה או החזר כספי – לאחר אבחון מצב השיער ובדיקת התאמת המכשיר לטיפול, הלקוחה תוכל לרכוש אותו ולקבל הבטחת תוצאה על פי קריטריונים ברורים ומדידים. בתחילת הטיפול תתבצע בדיקת טריקוסקאן בה ניתן לראות במספרים את עובי השיער וצפיפותו, ולאחר תקופת הטיפול הראשונית תתבצע בדיקה נוספת בה אפשר יהיה לראות את השיפור בצורה ברורה. ההבטחה היא לשיפור מצרפי של 30%-40% בתוך 4 חודשים (בהתאם לסוג המכשיר). במקרים בהם השיפור המובטח לא הושג (מקרים נדירים) – תוכלי להחזיר את המכשיר ולקבל את כל כספך בחזרה.
  • אופן שימוש – המכשיר נועד לשימוש חיצוני ומתבצע באמצעות ידית המועברת על גבי הקרקפת. הטיפול מתבצע במשך כמה דקות ביום, בנוחות בבית או כל מקום אחר שרוצים ובאופן עצמאי.
  • תופעות לוואי – לא קיימות. המכשיר בטוח לשימוש ואין תופעות לוואי כלל.
קיימים 2 סוגי מכשירים המבצעים מספר פעולות, ולהלן טבלה המפרטת את המידע:

תכונות

מכשיר הריג'ן קלאסיק

מכשיר הריג'ן פרמיום

פעולה ביוכימית: החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ"אנטי אנדרוגנים" מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש. פעולה זו עוזרת לנטרול  ה-DHT בזקיקים ומספקת טיפול ממוקד ומקומי בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית: גירוי הקרקפת. זרמים עדינים ומשתנים מפעילים את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו ואלו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית: עיסוי הקרקפת. מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות על הדסקיות מגרות את עור הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית: קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול התאים של זקיקי השיער בקצב מזורז.

לא

כן


אנו מזמינים אותך לבוא לפגישת אבחון מקצועי במשרדנו, ללא עלות וללא התחייבות, ולהבין כיצד את יכולה לשקם את שיערך.