פתרונות לשיער שביר שעובדים

שיער שביר יכול להוות מטרד אסתטי, בעיקר אצל נשים בעלות שיער ארוך או כאלה המנסות להאריך את שיערן. ישנן מספר סיבות לשיער שביר וגם כמה פתרונות שעובדים ויכולים לסייע למצב. 

מה זה שיער שביר

שיער שביר הוא רק חלק ממצב בו השיער אינו בריא. שערות עם נטייה להישבר יראו יבשות יותר באופן יחסי, ואלו הסובלים מהתופעה יעידו על כך שהן פשוט נקרעות בקלות במיקומים מסוימים לאורכן.
מכיוון שהשיער עצמו הוא חלק מת, ניתן אולי לשפר מעט את הנראות שלו מבחינת ברק ורכות, אך אם רוצים שהשיער יהיה בריא באמת – יש לטפל בו מהשורש.

מה גורם לשיער להיות שביר

כפי שצוין – שיער שביר הוא חלק ממצב של שיער שאינו בריא הסובל לרוב מיובש, והדבר יכול לקרות מכמה סיבות:
  • מזג אוויר – בישראל מזג האוויר יכול להיות יבש באזורים רבים ורואים זאת היטב על השיער. שיער יבש לרוב יראה חסר ברק, מקורזל, קופצני, חסר גמישות, צבע דהוי מעט, קצוות מפוצלים וכדומה. 
  • חימום יתר – שימוש יתר במכשירי ייבוש והחלקת שיער עלול להביא לכך שהוא יהיה בסכנת שבירה גבוהה יותר.
  • תזונה לקויה – השערה ניזונה מהגוף דרך השורש שלה, ולכן כאשר ישנו חוסר בוויטמינים, מינרלים ורכיבים שונים בגוף בגלל תזונה לקויה, הדבר משפיע גם עליה ועל המראה שלה.
  • חפיפת יתר – המים בישראל (הנחשבים למים "קשים") עלולים לפגוע בחלק משכבות השערה ולכן מומלץ גם לשקול את כמות החפיפות השבועית וגם לייבש היטב את השיער לאחר החפיפה, כיוון ששיער רטוב הנשאר כך לאורך זמן נוטה להישבר יותר משיער יבש או שיער לח.
ישנן סיבות נוספות כגון תסרוקות מתוחות מדי, שימוש יתר בחומרים קוסמטיים, סירוק יתר וכדומה, אך אלו הן העיקריות.

אילו פתרונות קיימים לשיער שביר 

אם נבחן את הגורמים לשיער שביר, אפשר להבין שחלק מהפתרון הוא שינוי בהתנהגות שלנו כגון:
  • לאכול באופן בריא יותר, כך שהמזון יספק את כל צרכי הגוף מבחינת אבות המזון, מינרלים, וויטמינים וכדומה.
  • שימוש פחות בחימום יתר באמצעות מכשירי ייבוש והחלקה.
  • פחות התעסקות קוסמטית כמו: תסרוקות רפויות יותר, שימוש במברשת רכה יותר וכדומה.
  • מבחינת מזג האוויר – אמנם לרוב אי אפשר להתחמק ממנו, אבל כן ניתן להגן על השיער באמצעות כובע כאשר יודעים שעומדים להיחשף לשמש לאורך זמן לדוגמה.
מעבר לשינוי ההתנהגותי, ישנו גם פתרון טבעי אשר מסייע לקרקפת ולשורשי השיער לפעול באופן מיטבי ובכך לאפשר לשיער בריא לצמוח.
הכירו את מכשירי הריג'ן – פתרון טכנולוגי נוח לתפעול, המשלב כמה פעולות החיוניות לקרקפת ולשורשי השיער. להלן פירוט של פעולות המכשיר:

תכונות

מכשיר הריג'ן קלאסיק

מכשיר הריג'ן פרמיום

פעולה ביוכימית: החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ"אנטי אנדרוגנים" מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש. פעולה זו עוזרת לנטרול הDHTבזקיקים ומספקת טיפול ממוקד ומקומי בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית: גירוי הקרקפת. זרמים עדינים ומשתנים מפעילים את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו ואלו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית: עיסוי הקרקפת. מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות על הדסקיות מגרות את עור הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית: קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול של תאי זקיקי שיער בקצב מזורז.

לא

כן


הטיפול נעשה באופן עצמי בנוחות בבית במשך מספר דקות בכל יום (אורך הטיפול נקבע בהתאם למצב השעיר כפי שאובחן). לשימוש במכשיר אין תופעות לוואי כלל והוא מאושר ע"י משרד הבריאות.
המכשירים נמכרים אך ורק לאחר פגישת אבחון מקצועי האורכת כ-30-45 דקות, וכוללת צילום במצלמה מיוחדת המגדילה פי 60, כך שניתן לראות היטב את מצב הקרקפת והשיער. בנוסף המאבחן שואל את הלקוח מספר שאלות המסייעות לו לקבוע את הגורמים למצב השיער, וחשוב מכך – האם אחד ממכשירי הריג'ן באמת יוכלו לסייע לו.
עם רכישת המכשיר, ניתנת ללקוח גם הבטחת תוצאה על פי הפירוט הבא:
  • לפחות 30% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן קלאסיק (3 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 4 חודשים
  • לפחות 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער – במכשיר הריג'ן פרמיום (4 מנגנוני טיפול) בטיפול במשך 6 חודשים
האפשרות להשוות בין המצב ההתחלתי של השיער למצבו בתום תקופת הטיפול הראשונית מסתמכת על 2 בדיקות במערכת טריקוסקאן – אחת בתחילת תקופת הטיפול ואחת נוספת לאחר מספר חודשים בהתאם לתכנית הטיפול. אם לא הושגה התוצאה הרצויה – ניתן להחזיר את המכשיר כאשר הוא תקין ושלם ולקבל את כספכם בחזרה.