תמציות צמחיות לטיפול בנשירת שיער – האם זה עובד

נשירת שיער מוגברת יכולה ובצדק להעיק על אנשים רבים, וכפועל יוצא אותם אנשים מחפשים פתרון לכך. העדיפות לרוב תהיה בחיפוש פתרון טבעי – כזה שהגוף יקבל יותר בנוחות וכן שיהיו לו כמה שפחות תופעות לוואי. אחד מהפתרונות הטבעיים המוצעים הוא תמציות צמחיות, ועל כך במאמר זה.

מאמר זה מביא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ מקצועי. לפני נטילת תמציות צמחיות מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה או איש מקצוע מהתחום.

מהן תמציות צמחיות

הכוונה במושג תמציות צמחיות היא החומר המופק בתהליך מיצוי של צמחי מרפא המוכרים ברחבי העולם. בתהליך זה, מופקות פורמולות המבוססות על צמח אחד או שילוב של צמחים המסייעות לגוף ולמצבים שונים, וזאת על פי ידע מסורתי. לדוגמה, ישנן תמציות המסייעות להקלה על תסמיני חורף, לסיוע במצבי חרדה וסטרס ועוד.

אילו תמציות צמחיות יכולות לסייע לטיפול בנשירת שיער

ישנן כמה תמציות צמחיות המבוססות על צמחים המוכרים בתחום צמחי המרפא כבעלי סגולות שיכולות לסייע לטיפול בנשירת שיער. להלן המוכרות ביניהן:
  • תמצית  סרפד – צמח הסרפד מוכר כמסייע במגוון תחומים כגון נשירת שיער, חוסר בברזל, בצקות, רגישויות בעור ועוד. שימו לב כי תוספת סרפד ידועה כמשתנת ולכן אסורה לאנשים הסובלים מהתייבשות או הנוטלים מדללי דם.
  • תמצית דקל ננסי – תמצית זו ידועה כמסייעת בעיכוב הורמון ה-DHT (דהידרוטסטוסטרון) וניתן לשימוש באופן חיצוני על ידי מריחתו על הקרקפת באזורים הבעייתיים. לא ניתן להשתמש בו בזמן הריון או הנקה.
  • תמצית קלנדולה (ציפורן החתול) – הקלנדולה מכילה מרכיבים רבים כגון טאנינים, חומצות שונות וכדומה, הממריצים את פעילות הזקיקים, מזינים אותם ומגבירים את זרימת הדם אליהם. התמצית מיועדת לשימוש חיצוני בעיסוי לקרקפת.
משתמשים רבים מעידים על כך שתמציות אלו אכן מסייעות לירידה בנשירת השיער, אך יש כמה נקודות שכדאי לשים אליהם לב בעניין:
  • תופעות לוואי – על אף שהמוצרים הם טבעיים לחלוטין, לחלקם יש תופעות לוואי והשפעות נוספות על הגוף שאינן קשורות במישרין אל נשירת השיער.
  • שימוש חיצוני – חלק מהמוצרים ניתנים לשימוש באמצעות מריחה, ולכן יש לשים לב גם לריח שלהם, כדי שלא תסתובבו עם תמצית צמחית על הקרקפת אך עם ריח שאינו נעים לכם או לסובבים אתכם.

פתרונות טבעיים נוספים לטיפול בנשירת שיער

תמציות צמחיות הן מוצר טבעי לגמרי ברוב הפעמים, וזה בהחלט יתרון, אך ישנו פתרון טבעי נוסף שאף הוכח מחקרית כמסייע לטיפול בנשירת שיער. הפתרון הוא מכשיר הריג'ן המגיע בשני דגמים – הריג'ן קלאסיק והריג'ן פרמיום.
הטיפול במכשירי הריג'ן הוא טבעי לחלוטין ונעשה בנוחות בביתכם במשך מספר דקות ביום (על פי מה שנקבע בתכנית הטיפול). המכשיר מסייע למנגנונים הפיזיולוגיים של הגוף לחזור לתפקוד בכל הקשור למחזור צמיחת השיער, על ידי מגוון פעולות – חשמלית, ביוכימית ומכאנית ואופטית (אופטית – רק במכשיר הפרמיום).
המכשירים נמכרים אך ורק לאחר שבוצע אבחון מקצועי של מצב השיער ונמצא כי המכשיר אכן יכול לסייע בהפסקת הנשירה. בנוסף, עם הרכישה ישנה גם הבטחת תוצאה – כלומר אנו מתחייבים לשיפור מסוים בעובי וצפיפות השיער בתוך תקופת טיפול ראשונית, ואם השיפור אינו מתקבל – כספכם יוחזר לכם בעבור החזרת המכשיר.
את השיפור אנו נראה באמצעות בדיקת טריקוסקאן – צילום אחד יעשה כבסיס לבדיקה בתחילת תקופת הטיפול, והצילום השני יעשה בתום תקופת הטיפול הראשונה. כך נוכל להשוות בין הצילומים ולראות את השיפור שהובטח. הצילום מראה היטב את צפיפות ועובי השיער וספירת השיער מתבצעת באמצעות תכנה מדעית אמפירית.
הבטחת התוצאה על פי סוגי המכשירים היא:
  • עם מכשיר הריג'ן קלאסיק, שיפור של 30% מצרפי בעובי וצפיפות השיער לאחר 4 חודשים של טיפול יומיומי.
  • עם מכשיר הריג'ן פרמיום, שיפור של 40% שיפור מצרפי בעובי וצפיפות השיער לאחר 4 חודשים של טיפול יומיומי.
המכשירים מתאימים לשימוש גברים ונשים, ואין להם תופעות לוואי.
אנו מזמינים אתכם להגיע לפגישת אבחון של מצב שיערכם, ללא עלות, ובה נבדוק אם המכשיר יכול לסייע לכם. צרו עמנו קשר.

 
seperator

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך: